Malwersjacja Podatkowa

Krakowska prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie malwersacji finansowych!

Istnieją przesłanki by podejrzewać że malwersacje finansowe popełnił  właściciel klubu piłkarskiego Wisła Kraków oraz siedmiu przedsiębiorców w tym jeden z Małopolski. Osoby te oskarżone są o wyrządzenie szkody w imieniu Skarbu Państwa i PFRON.

Właścicielowi klubu zarzuca się przywłaszczenie ponad 67 mln zł na szkodę PFRON i Skarbu Państwa. Jednak wśród oskarżonych są również pracownicy Izby Skarbowej w Krakowie – zarzuca się im wydawanie decyzji dotyczących nieprawdziwych nadpłat w podatku dochodowym na rzecz właściciela Wisły i jego spółki.

Czyżby popełniono malwersacje finansowe?

Widocznie w spółce właściciela Wisły mieli nieodpowiednią księgową? Czy była prowadzona księga podatkowa? Być może należało należało dokonać zmian i poszukać właściwego biura księgowego w Krakowie i okolicach by uniknąć oskarżeń o błędne księgowanie.

O sytuacji powiadomił prokuraturę prezes PFRON w sprawie uzyskanych nadpłat podatku dochodowego oskarżonego. Prezes PFRON poinformował, że oskarżony prowadząc zakład pracy chronionej powinien przekazać na rzecz PFRON środki uzyskane ze zwolnień podatkowych na rzecz osób niepełnosprawnych oraz PFRON (90% oraz 10%). Prokuratura stwierdziła że właściciel i jego firma już nie posiada zakładu pracy chronionej bowiem straciła ten status w związku z czym całość środków powinien przekazać do PFRON. Prokuratura stwierdziła jednak że środki nie zostały PFRON przekazane. Oskarżeni z pewnością powinni przekazać sprawę właściwej księgowej z Krakowa w celu dokonania zwrotu środków do PFRON.Oszustwo finansowe

Żadna z oskarżonych osób nie przyznała się do zarzucanego mu czynu, złożone zostały zeznania dowodowe które odbiegają od zgromadzonych materiałów dowodowych.

Sprawa wzbudziła wiele kontrowersji wśród mieszkańców Małopolski – oczywiście jak tego typu problemy Prokuratura skierowała sprawę do sądu i teraz pozostaje czekać jak zachowa i zbada sprawę właściwy Sąd……… i ile to będzie trwać…..

Z najnowszych informacji wynika że sprawę oskarżonych Krakowski Sąd Okręgowy umorzył a właściciel Wisły Kraków został oczyszczony z zarzutów. Sąd stwierdził że w imieniu oskarżonych nie było znamion przestępstwa.

Dodaj komentarz